HABERLER

Cambridge Esol Sınavları Bilim Kolejinde

26 Mayıs 2013 tarihinde yapılacak olanOsmaniye geneli Cambridge Esol Sınavıuygulama merkezi okulumuzBİLİM KOLEJİ’dir.

26 Şubat,2013-Perşembe

ANTALYA KAMPIMIZ

Bilim Koleji her yıl olduğu gibi bu yarıyıl tatilinde de 40 öğrenci, 2 fen bilgisi, 1 matematik, 2 Türkçe, 1 İngilizce, 1 sosyal bilgiler,1 rehber öğretmeni ve Mdr. Yrd. İbrahim Cihangir ile Antalya kampındaydı. Antalya Belek’ te yapılan kampımızda tüm branş öğretmenlerimizin yaptığı tekrar derslerinde öğrencilerimiz çözdükleri sorularla hem eksikliklerini tamamladı hem de birinci dönemin tüm konularını tekrar ettiler.
Yoğun bir tekrar programıyla tatil yapıp eğlenmenin de tadını çıkaran Bilim Koleji öğrencileri Antalya kampından döndü. Ders çalışmanın yanında hem arkadaşları hem de öğretmenleriyle eğlenceli vakitler geçiren öğrencilerimiz Kaya Riu otelde düzenlenen etkinliklere katılıp güzel bir şekilde hatırlayacakları anlar yaşadılar. Gün boyu süren yoğun ders program indirmelerimizin ardından düzenlenen sahil yürüyüşü, havuz keyfi ve futbol maçları gibi etkinliklerle öğrencilerimizin rahatlamaları ve isteklendirmeleri sağlandı.
Antalya gezisine de yer verilen bu kamp programında öğrencilerimiz Düden şelalesi, Akvaryum, Yat Limanı, Kale içi ve alış – veriş merkezlerine götürülerek şehir turuna çıkarıldı. Gidiş – dönüş altı gün süren kamp programımızdan memnun ayrılan öğrencilerimiz bir kez daha Bilim Koleji öğrencisi olmanın ayrıcalığını yaşadılar. Öğretmenlerimiz, her yıl olduğu gibi bu kamp döneminin de amacına ulaştığını belirtirken, Mdr. Yrd. İbrahim Cihangir tüm öğretmen ve öğrencilerimize kamp döneminde gösterdikleri üstün performanstan dolayı teşekkürlerini bildirdi.

18 Şubat,2013-Perşembe

TÜYAP KİTAP FUARI

Bilim Kolejinin sevimli öğrencileri Adana’ da düzenlenen
Çukurova 6. Kitap Fuarına gitti. Cumartesi sabah Okul Müdürü Gültekin Özdemir,
İsmail Mart ve Fatma Şengel ile
Osmaniye’ den hareket eden öğrencilerimiz, yolda eğlenceli vakitler geçirdiler.
İlk olarak Seyhan Barajı kenarında mola vererek fotoğraf çektiren
öğrencilerimiz daha sonra kitap fuarına doğru yol aldılar. Kitap fuarında
stanttan standa koşan ve o kadar çok kitap arasından satın almak için tercih
yapmakta zorlanan öğrencilerimiz en güzel hediyenin kitap olacağını düşünerek
anne – babalarına, kardeşlerine ve arkadaşlarına hediye etmek üzere kitaplar
aldılar. İstedikleri her kitabı bulabilmenin sevincini yaşayan öğrencilerimiz
kitap fuarından memnun ayrıldılar. Bir sonraki durağımız öğrencilerimize yemek
yedirmek için Hasan Usta oldu. Yedikleri yemekle enerjileri doruğa çıkan
öğrencilerimiz, Real’ e gitmek için sabırsızlandılar. Real’ de doyasıya gezen,
alış-veriş yapan, oyun salonlarında oyunlar oynayan öğrencilerimiz, arkadaşları
ve öğretmenleriyle eğlenceli ve güzel vakitler geçirdiler. Her fırsatta
fotoğraf çektiren öğrencilerimiz, otobüse binip Osmaniye’ ye doğru yola
koyulduklarında hala fotoğraf çekiyor hala arkadaşları ve öğretmenleriyle
konuşup birbirlerine şakalar yapıyorlardı. Enerjileri bitmek bilmeyen
öğrencilerimiz bir yandan da bir sonraki gezinin nereye ve ne zaman olacağıyla
ilgili bilgiler alabilmek için öğretmenlerine uyanıkça sorular soruyorlardı… Osmaniye’
ye varıp ayrılma vakti geldiğinde öğrencilerimizin her biri öğretmen ve
arkadaşlarına teşekkür ederek evlerinin yolunu tuttular.

13 Şubat,2013-Perşembe

BİLİM KOLEJİ GRUP MAÇLARINA İYİ BAŞLADI

Okul Sporları Yıldız Erkek Basketbol Takımımız B grubunda Hoşgörü Koleji ile grup maçında kıyasıya bir oyun gerçekleştirdi. Öğrencilerimiz ve öğretmenlerimiz basketbol takımımızı maçta yalnız bırakmadı ve yaptıkları tezahüratlarla takımımıza destek verdi. Arkadaşlarının desteğini alan takımımız, Hoşgörü Koleji öğrencileriyle başarılı bir mücadele gerçekleştirerek, Takım Kaptanı Atakan Yıldız ve takım arkadaşları sahada iyi bir maç çıkardı. Okul başkanı Ertuğrul Yülek, arkadaşlarına yaptırdığı tezahüratlarla salonu inletti
Maçı baştan sona büyük bir heyecanla izleyen ve tezahürat yapmaktan kendini alamayan öğrencilerimiz takımımızın maçı (39 – 29 sayıyla) almasıyla büyük sevinç yaşadı. Öğrencilerimiz, Beden Eğitimi öğretmenimiz Kemal KONAK’ ın gösterdiği büyük çaba ve bugüne kadar yaptıkları çalışmalar sayesinde maçta galip gelen taraf oldular. Emeklerinin karşılığını alan takımımız ve hocamız bunun mutluluğunu doyasıya yaşadı.
Ekip olmanın ve bu ruhu özümsemenin bir sporcuda olması gereken en önemli özellik olduğunu belirten Kemal Hocamız, inşallah bu başarının devam edeceğini ve bu konuda takımına güvendiğini belirtti.
Okul idaremizin sağladığı imkânlarla, öğretmenlerimizin gönülden verdiği destekle ve Kemal Hocamızın bilgisi ve sabrıyla takımımız daha güzel başarılar yakalayacaktır. Gururumuz, öğrencilerimiz,Bilim’in aydınlık yüzleri, başarılı öğrenciler olmanın yanı sıra iyi bir sporcu olduklarını da gösterdiler.

10 Aralık,2012-Perşembe

ÖĞRETMENLER GÜNÜ PROGRAMI

24 Kasım Öğretmenler Günü yemeğinde buluşan Bilim Koleji öğretmenleri keyifli anlar yaşadılar. Kurucumuz Celal Bey’in konuşmasıyla başlayan program, Müdürümüz Gültekin ÖZDEMİR’in konuşması ve Okul Aile Birliği Başkanı Ali SAÇIKARA’ nın öğretmenlik mesleğinin ne kadar yüce bir meslek olduğunu vurguladığı duygusal konuşmasıyla devam etti. Gecemize türküleriyle renk katan Zeynep ERDOĞDU güzel sesi ve türküleriyle öğretmenlerimize güzel anlar yaşattı. Okulumuzun deneyimli öğretmenlerinden Hülya AKDENİZ’ in anılarını dinlerken tebessümlerimiz eksik olmadı yüzümüzden. Türkçe öğretmenimiz Onur Bey, yazdığı sürpriz şiirle bu anlamlı günde öğretmenlerimizin yüreklerine dokundu. “Sazın dilinden erbabı anlarmış” diyerek sahneye çağrılan öğretmenimiz Lütfi ÖZCAN birkaç eser seslendirerek ortamdaki pozitif enerjiyi bir kat daha artırdı. Böyle güzel bir organizasyonda bir araya gelerek hoşça vakit geçiren Bilim Kolejinin başarılı öğretmenleri o akşam iyi dileklerle birbirlerinden ayrılırken bu güzel ekipte yer almanın mutluluğunu yaşadılar.

03 Aralık,2012-Çarşamba

ARA KARNE VERDİK

29 Kasım,2012-Perşembe

ORYANTASYON İLK HAFTA

13 Eylül,2012-Cuma

ORYANTASYON PROGRAMI

10-13 Eylül tarihlerinde 09:00-11:40 saatleri arasında günde 3 saat 5. sınıf ile 6. ve 7. sınıfa yeni kayıt yaptıran öğrencilerimiz için Oryantasyon Program Uygulaması yapılacaktır. Ulaşım veliler tarafından yapılacaktır. Katılacak öğrencilerin listesi için TIKLAYINIZ...

07 Eylül,2012-Perşembe

1. SINIFLAR UYUM PROGRAMI

05 Eylül,2012-Perşembe

SBS YERLEŞTİRME SONUÇLARI AÇIKLANDI

Tüm Listeyi Ayrıntılı Görmek İçin Buradan İndirebilirsiniz.
Tıklayınız

18 Ağustos,2012-Perşembe

2012 SBB BİRİNCİMİZ

2012 SBS sonuçlarına göre öğrencimiz Kadir Can KESKİNRÜZGAR 100 soruya 100 doğru cevap verip 500 tam puan alarak Türkiye 1. si olmuştur. Bu başarısından dolayı, okul müdürümüz Gültekin ÖZDEMİR tarafından Tablet PC ile ödüllendirilmiştir. Başarıda emeği geçen ailesine, öğretmenlerine ve tüm okul idaresine teşekkür ederiz.

01 Ağustos,2012-Perşembe

GELENEKSELLEŞEN BİRİNCİLİĞİMİZ

Ortaöğretime Geçiş Sistemi 2012 Yılı 8. Sınıf Seviye Belirleme Sınav Sonuçları ve Ortaöğretim Yerleştirme Puan Bilgilerine göre öğrencimiz Kadir Can KESKİNRÜZGAR 500.000 tam puan alarak Türkiye 1. si olmuştur.

01 Ağustos,2012-Perşembe

ETKİLEŞİMLİ ELEKTRONİK TAHTA

BİLİM KOLEJİ: ’’ETKİLEŞİMLİ ELEKTRONİK TAHTAYLA YENİ SİSTEME HAZIRIZ.’’DEDİ
Özel Osmaniye Bilim Koleji, 2012-2013 eğitim öğretim yılı için ‘Fatih Projesi’ kapsamında etkileşimli elektronik tahtayı Osmaniye’de ilköğretim okulları arasında ilk olarak kullanmaya başlayacak. Öğretmenlerin yeni sistemde elektronik tahtaya uyum sağlayabilmesi için yaz döneminde hizmet içi eğitim kursu verilecek. Osmaniye’de Milli Eğitim Bakanlığının yeni uygulamaya koyduğu müfredata uyum konusunda başarılı çalışmalar yapan Bilim Koleji sarmal eğitimin teknolojik desteğini de böylelikle devreye sokmuş oldu. Okul müdürü Gültekin Özdemir: ’’Kolej olarak sürekli değişen ve gelişen eğitim öğretim yöntem ve tekniklerinin yanı sıra teknolojik gelişmelere de kapalı kalmamak için bu süreçte eskiden de olduğu gibi yine değişim ve yeniliklerde de en ön sırada yer almak istedik. Elektronik tahta, Fatih Projesi kapsamında okulumuzda gelecek yıldan itibaren devreye girecek, öğrencilerimizin bu sistem çerçevesinde gelişim dönemlerine uygun, çoklu zeka programı gözetilerek yeni bir eğitim öğretim yılı geçirmeleri sağlanacak.’’dedi. Özel Osmaniye Bilim İlköğretim Okulu yapmış olduğu çalışmalarla eğitim öğretim ailesi içinde yeniliklere en erken geçen kurum olarak örnek duruşunu sergilemeye devam ediyor.

01 Ağustos,2012-Perşembe

1. SINIF ÖĞRETMENLERİMİZ

1. SINIF ÖĞRETMENLERİMİZ YENİ YILA HAZIR.
1-A AYŞE DÜZGÜN
1-B SELMA BAYRAK

01 Ağustos,2012-Perşembe

HIZLI OKUMA SERTİFİKALARI VERİLDİ

Öğrenilermizin katıldığı hızlı okuma kursu sonucunda kazandığı sertifikaları dağıtıldı.

01 Ağustos,2012-Perşembe

BİR YAZAR TANIDIK

Kitap okumaya önem veren okulumuz, bir büyük yazarı daha misafir etmiştir. Okulumuzda kurulan kitap standı dört gün boyunca açık kalmış ce her öğrencimiz en az bir kitap satın almıştır. Bu kitaplar arasında en çok satın alınan yazarlardan olan Serhan BÜYÜKKEÇECİ öğrencilerimize: “ Yazarlığa nasıl başladığını, yazarların hayatlarının nasıl geçtiğini ve ortaya çıkarılan ürünlerde yazar olarak amaçlarının neler olduğunu” anlatmıştır.
Daha sonra öğrencilerimizin merak ettiği sorulara cevap veren yazarımız matematiği sevdirmek ve bakmakla görmek arasındaki farkları sezdirmek için sunumunu tamamladı.
Bilim Koleji Eğitim binasına bir tuğla da kendisi ekleyen BÜYÜKKEÇECİ öğrencilerimizin ilgisinden memnun kaldı.
Timaş ve Erdem kitapevine katkılarından dolayı teşekkür ederiz.

01 Ağustos,2012-Perşembe

ENGELLİ PLATFORMU MAVİ KAPAK

Okulumuz tarafından desteklenen "1 Kapak 1 Umut" kampanyası tüm öğrencilerimizin katkılarıyla başarıyla sonuçlandırıldı. Toplanan kapaklar OSED yetkilisi Haydar AKTÜRK Bey’e teslim edildi ve bir tekerlekli sandalye bir ihtiyaç sahibine ulaştırıldı.

01 Ağustos,2012-Perşembe

İNGİLİZCE KELİME YARIŞMASI

Okulumuz bünyesinde 6. sınıflar arasında düzenlenen İngilizce kelime yarışması büyük heyecana ve rekabete sahne oldu.
Çekişmeli yarışmanın sonucunda 6 – B sınıfı 1. liği kazandı.

12 Temmuz,2012-Perşembe

2011-2012 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI BAŞIYOR

2011-2012 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI TÜM ÖĞRENCİ VE ÖĞRETMENLERİMİZE HAYIRLI OLSUN

BİLİM KOLEJİ 2011-2012 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILINA COŞKULU KUTLAMALARLA BAŞLAMIŞTIR. HER GEÇEN YIL DAHA DA BÜYÜK BAŞARILARA İMZA ATAN BİLİM KOLEJİ BU EĞİTİM-ÖĞRETİM YILINA DA AYNI PAROLAYLA BAŞLAMIŞTIR.

02 Temmuz,2012-Perşembe